Antepfıstığının Faydaları

Antepfıstığının Faydaları

Ülkemizde de tahmin edilebileceği gibi Gaziantep bölgesinde yetişen bu bitki sanılanın aksine 5-10 metrelik yüksekliğe sahiptir. Oldukça yüksek olan bu ağacın meyvesi olan fıstığın içerisinde yüksek oranda yağ ve protein vardır.

antep-fistigi

antep-fistigi

Vücudun tüm organ ve uzuvlarının gelişmesinde pay sahibi olan bu bitkinin yüksek oranda enerji verdiği bilinmektedir. Bu enerji vücudun cinsel ihtiyaçlarına da yansır. Vücudun genelinde görülen ağrıların azalmasını ve kesilmesini sağlayan bu bitkinin faydaları saymakla bitmez. İçerisindeki doğal yağ vücudun tüm yağ ve besin dengesini düzenler ve tok tutar. Göğüs ağrısı çeken kişilerin Antep fıstığını tüketmeleri halinde söz konusu bu göğüs ağrılarının geçtiğini söylemeleri kayda geçilmesi gereken bir bilgidir.

4 Yanıt

 1. Taner Yılmaz diyor ki:

  arkadaşlar ben bunu yerken hiç faydası varmı diye bakmıyorum. Yemesi çok zevkli oluyor :)

 2. sevim gül diyor ki:

  Aslında antep fıstığının cinsel yönde de çok etkisi var. O konuda fazla birşey belirtilmemiş. doğuda insanlar hep bunlarla besleniyor :)

 3. burcu atik diyor ki:

  antep fıstığı ile siirt fıstığı arasındaki fark nedir. biz piyasada hangisini yiyoruz aslında bilmek lazım

 4. dilara beden diyor ki:

  türkiyede antep fıstığı çok pahalı arkadaşlar. Şimdi diyeceksiniz sanki yurt dışında daha ucuz. İnanın bana almanyada antep fıstığı çok daha ucuz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>